Op Palmzondag kunt u kijken en luisteren naar opnamen van de Mattheuspassion van Johan Sebastiaan Bach.
Organist-dirigent Henk de Muinck zal aan de hand van geluids- en beeldfragmenten delen uit de Mattheuspassion laten horen en zien, uitleg en toelichting geven en uw vragen beantwoorden.
In 1870 werd de Mattheuspassion van Bach voor het eerst in Nederland (Rotterdam) uitgevoerd. Vooral dankzij Willem Mengelberg in Amsterdam en de Nederlandse Bachvereniging in Naarden ontstond er in ons land een echte Mattheuspassion traditie. Nergens ter wereld wordt dit werk zo vaak uitgevoerd als in Nederland! Jaarlijks wordt op meer dan 100 plaatsen in Nederland in de weken vóór Pasen het indrukwekkende werk uitgevoerd door solisten, koren en orkesten.
Standbeeld voor Johann Sebastian Bach
bij de Thomaskirche in Leipzig
Inleider: Henk de Muinck. Datum: zondag 13 april 2025 (Palmzondag). Plaats: Poststraatkerk. Aanvang: 14:30 uur. Kosten: €1,– voor koffie/thee